Egy óra magadért
Küldetésem: rohanó világunkban segíteni a klienseknek lelassulni, belülre figyelni. Mert a sietség nem sikk, a magunkra fordított idő pedig nem luxus!
Paradoxon, de ha egész nap csak rohanunk és kergetjük az időt, lemaradunk. Pont arra nem jut időnk, ami a legfontosabb lenne: magunkra, a családunkra, az életünkre. Segítek megtalálni és megélni az “itt és most”-ot, fókuszban Önnel. Mert mindannyian vágyunk arra, hogy figyeljenek ránk.
Nálam a kliens a fontos! Az öröme, a fájdalma, a sikere, a vesztesége, az élete. Meghallgatom, elkísérem, támogatom, elfogadom, nem hagyom egyedül.
Vallom, hogy a lelki egészség erőforrásként szolgál a mindennapokban, átsegít a magánéleti és munkahelyi elakadásokon. Ezt az erőt segítek megtalálni, erősíteni és megtartani, fókuszban a kliens által hozott érzésekkel, kérdésekkel.
Mi történik az egyéni mentálhigiénés konzultációkon?
A mentálhigiénés szakember empátiával, értő figyelemmel, feltétel nélküli elfogadással kíséri és támogatja a klienst az önfeltárásban, önmaga jobb megismerésében. Az egyéni mentálhigiénés konzultáció nem terápia és nem tanácsadás.
A mentálhigiénés segítő kapcsolatban létrejön egyfajta szerződés, melyben a segítő és a kliens megbeszélik, mi a konzultáció célja, mit vállalnak a felek, milyen gyakran és hogyan fognak találkozni, milyen módon érhetők el egymás számára. Ezek a keretek biztonságot adnak mind a segítőnek, mind a kliensnek. A mentálhigiénés konzultációra mindig a kliens hozza az aktuális gondolatait és a kérdéseit, majd közösen határozzuk meg a feldolgozandó témát és a célt.